Известие

Collapse
No announcement yet.

парата от ауспуха показател ли е за добро изгаряне при ТС

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • парата от ауспуха показател ли е за добро изгаряне при ТС

    Първо да уточня , че говоря за лека пара , а не за
    облаци от масло или антифриз.
    Та мисълта ми е , дали наличието на пара говори за
    добро смесообразуване или напротив за прекалено богата смес респ. необходимост от диагностика.

  • #2
    Според мен говори за влага във въздуха . За сведение и успокоение, ако мога така да кажа, влажноста на въздуха в София е средно за годината над 50%, в облачно време както в момента е над 80-90%. В Бургас почти целогодишно е над 70%. Логично при протичащите химични реакции, или така наречено изгаряне на образуваната смес от гориво и въздух тази вода да излиза като пара. Също така е характерно за колите ползващи пропан-бутан, при изгарянето на газтта се отделя количество вода в атмосферата която излиза под формата на пара (конденз), именно за това и е екологично гориво без вредни емисии. За сравнение ще дам Лас Вегас тъй като съм живял там , и от впечатленията които имам не съм виждал кола да вади пара (конденз) и е логично, града е в пустинята и средната влага на въздуха е 15-17%, дори на 45градуса по целзий не се потиш. Колата може спокойно да си гори масло, и пара (конденз) пак ще излиза, това не е фактор.
    Last edited by Доко; d.m.y г., 19:24.

    Comment


    • #3
      Първоначално публикувано от fastedy Покажи съобщение
      Първо да уточня , че говоря за лека пара , а не за
      облаци от масло или антифриз.
      Та мисълта ми е , дали наличието на пара говори за
      добро смесообразуване или напротив за прекалено богата смес респ. необходимост от диагностика.
      За смесообразуването евентуално може да се съди по отлаганията по накрайника на ауспуха (ако нямаш катализатор) А богатата смес се вижда на диагностика ако работи ламбдата. Принципно може и на слух да я чуеш но ти трябва много тренирано ухо за да знаеш каква е разликата в шума когато колата работи с бедни или богати смеси.
      156 1,8 ТS 99
      Nissan Murano 2005

      Comment


      • #4
        А според мен говори за конденз в крайното гърне
        Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
        Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
        BMW 328i

        Comment


        • #5
          ДА!! Като ученик имахме един учител по химия,който ни го обясни с формула дори,само че кой да слуша Колкото по-добре ти изгаря горивото,толково повече пара вади,непомня точно защо,имам спомен за диоксид,вода и още някакви химични страхотий.Значи имаше някакъв момент в който всеки двигател вади пара,имаше и за дизелите (те като си загреели испускателната с-ма и там вече действаше друга формула),като колите на газ вадят най-много пара,защото имат много по-чисто горене - та,да приключа с неясното ми обяснение;Колкото по-чисто ти работи двигателя,толкова по-хубаво изгаря и толкова повече е парата!


          Аз не деля хората на големи и малки,а на велики и жалки...

          Comment


          • #6
            Първоначално публикувано от Abar7h Покажи съобщение
            А според мен говори за конденз в крайното гърне
            особено ако колата на колегата е на газчица
            The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
            Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
            Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
            ex Fiat Uno Turbo

            Comment

            Working...
            X